Aktualności z zakresu usług finansowych - novimo.pl

Pożyczki i kredyty przez internet
Przejdź do treści

ABC finansów – czyli blogowy poradnik dotyczący Twojego portfela

Na początek, mam dla Ciebie krótki test. Poświęć mu kilkadziesiąt sekund swojego cennego czasu i odpowiedz na ważne pytania dotyczące Twoich finansów. Oto one:
  • Czy planujesz wydatki z wyprzedzeniem?
  • Czytasz ze zrozumieniem doniesienia finansowe i jesteś na bieżąco z aktualnymi informacjami w kwestii krajowych i światowych finansów?
  • Jesteś w stanie samodzielnie przeanalizować umowę dotyczącą pożyczki lub innych usług bankowych?
  • Znasz nomenklaturę obowiązującą w świecie banków i parabanków?
  • Orientujesz się w rodzajach promocji bankowych i potrafisz skutecznie odróżnić okazję od zwykłego chwytu marketingowego?
  • Bez problemu zarządzasz swoim budżetem?
  • Wiesz co robić w przypadku procedur windykacyjnych i komorniczych?
Jeżeli odpowiedziałeś NIE, na więcej niż trzy pytania, znaczy, że potrzebujesz naszej pomocy. W oparciu o doświadczenia specjalistów oraz wiedzę pracowników serwisu, chcemy stworzyć miejsce, które zgromadzi podstawy wiedzy dotyczących finansów. Nie będzie to jednak specjalistyczny portal o pieniądzach. Łatwym i przystępnym językiem, udzielimy Ci porad jak postąpić w kryzysowych sytuacjach, jak sprawnie zarządzać domowym budżetem, jak poruszać się w świecie promocji bankowych i pozabankowych. Znajdziesz tu odpowiedź na najbardziej dręczące pytania. Jeśli masz pomysł na wpis lub ciekawi Cię konkretna sprawa, napisz do nas! Postaramy się poruszyć wszystkie ważne dla Ciebie tematy.

BIG infomonitor
Czym jest BIG, Krajowy Rejestr Długów, ERIF, oraz Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej? Kontrolowanie swojej historii spłat zobowiązań.
Biuro informacji kredytowej
Czym jest Biuro Informacji Kredytowej i jak utrzymać dobry scoring? Co dokładnie przechowuje BIK i kto ma prawo umieścić tam informacje?
Informacje finansowe
Najnowsze doniesienia prasowe z działu – finanse osobiste. Rodzice licealistów muszą otworzyć portfele. 500+ - jak zapewnić sobie ciągłość świadczenia? Co przyniesie reforma OFE?
Decyzja pożyczka
Jak uniknąć negatywnej decyzji pożyczkowej? Co ma wpływ na opinię o kliencie? Odrzucenie wniosku o pożyczkę czy kredyt to przykra chwila dla wnioskującego.
Pożyczka umowa
Podpisanie umowy pożyczkowej, skutkuje konsekwencjami wynikającymi z uwzględnionych w niej regulacji. Daj sobie szansę i zostań świadomym konsumentem.
Pożyczki pozabankowe
W ciągu ostatnich kilku lat, pożyczki pozabankowe obrosły dziesiątkami mniej lub bardziej wiarygodnych legend. Chcesz wiedzieć jakie są fakty dotyczące chwilówek?
Credit check
Czy nowy system weryfikacji klienta może przeszkodzić w podjęciu zobowiązania? Opowiemy o wszystkim co związane z Credit Check.
Fast invest
Jakie procedury obowiązują inwestora? Czy jest możliwe wypracowanie realnego zysku? Odpowiadamy na pytania dotyczące lokowania środków w pożyczkach.
Centrum oddłużeniowe
Jak pozbyć się długów, negocjować z bankami warunki spłaty? Czy wyręczenie się firmą oddłużeniową to na pewno dobry pomysł?
Kantory online
Czy kantor online to dobry kanał wymiany waluty? Kilka słów o sposobie działania, wadach i zaletach.
Pakiet wierzycielski
Przybliżamy zmiany dotyczące dochodzenia roszczeń przez wierzycieli oraz praw i obowiązków dłużnika. Warto sprawdzić aktualną sytuację prawną.
Finansowy plan naprawczy
Jak wyjść z długów z twarzą i poprawić swoje szanse na przyszłość? Kilka porad dla osób w pętli kredytowej.
Finansowy planer
Kilka akapitów dotyczących aplikacji umożliwiającej sprawdzenie kondycji domowego budżetu. Sprawdź co polecamy!
Helpfind
Formalności związane z dochodzeniem roszczeń z polisy ubezpieczeniowej – gdzie szukać wsparcia?
Kredyty samochodowe
Wybór właściwego kredytu na zakup auta nie musi być trudny. Przybliżymy Ci Twoje możliwości w tym zakresie.
Zwrot podatku
Warto samemu brnąć w formalności związane z odzyskaniem nadwyżki podatku? Plusy i minusy korzystania z pomocy specjalistów.
Wróć do spisu treści