Konta osobiste - wybierz darmowe konto bankowe - novimo.pl

Pożyczki i kredyty przez internet
Przejdź do treści
Osobiste konta bankowe
KONTA BANKOWE

PORÓWNANIE BANKOWYCH
KONT OSOBISTYCH
BANK
OPŁATA ZA PROWADZENIE KONTA
MIESIĘCZNA OPŁATA ZA KARTĘ
OPŁATA ZA WYPŁATĘ Z BANKOMATÓWOPINIE
WNIOSEK
Nest bank
NEST BANK
0 zł
0 zł
0 zł
WSZYSTKIE
Opinie Nest bank
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
Inteligo
INTELIGO
0 zł
0 zł lub 4 zł
0 zł
PKO BP, BZ WBK
Opinie inteligo
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
BGŻ BNP PARIBAS
BGŻ BNP PARIBAS
0 zł
0 zł
0 zł
BGŻ BNP Paribas, Planet Cash
BGŻ opinie
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
Mbank
MBANK
0 zł
0 zł
0 zł
mBank, BZ WBK, Planet Cash, Euronet
Opinie mbank
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
PKO BP
PKO BP
0 zł lub 6,9 zł
0 zł lub 6,9 zł
0 zł
PKO BP
PKO BP opinie
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
Alior bank
ALIOR BANK
0 zł lub 10 zł
0 zł lub 5 zł
0 zł
Alior Bank lub wszystkie w Polsce
Alior bank opinie
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
Millennium bank
MILLENNIUM
0 zł lub 8 zł
0 zł lub 7 zł
0 zł
WSZYSTKIE
Millennium opinie
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
Raiffeisen
RAIFFEISEN
0 zł
0 zł lub 3 zł
0 zł
EURONET
Opinie Raiffeisen
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
T-MOBILE
T-MOBILE
0 zł
0 zł lub 6 zł
0 zł
WSZYSTKIE
Opinie T-mobile
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
Eurobank
EUROBANK
0 zł lub 9 zł
0 zł lub 4,9 zł
0 zł
WSZYSTKIE
Eurobank opinie
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
Getin bank
GETIN BANK
0 zł lub 8 zł
0 zł
0 zł
WSZYSTKIE
Getin opinie
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
Citi handlowy
CITI HANDLOWY
0 zł lub 25 zł
0 zł
0 zł
WSZYSTKIE
Opinie bank handlowy
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲

Konto osobiste – podstawowe informacje

Rachunek osobisty to narzędzie pierwszej potrzeby, przeznaczone dla klientów indywidualnych, chcących w prosty sposób zorganizować swoje finanse. Nazywane jest również – ROR-em, czyli rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym. Dzięki korzystaniu z tego produktu właściciel konta może swobodnie przesyłać pieniądze w dowolne miejsce na świecie, dokonując transakcji bezgotówkowych. Zalety rachunku osobistego są nieocenione. Użytkownik ma możliwość stałego dostępu do swoich finansów, organizowania ich w dowolny, wybrany przez siebie sposób, a dzięki dodatkowym usługom – oszczędzania, zawierania korzystnych ubezpieczeń czy uczestniczenia w programach korzyści.


Jak wybrać właściwą ofertę rachunku osobistego?

Wybór spośród setek propozycji kont bankowych nie jest prosty. Podejmując decyzję, warto kierować się określonym profilem swoich finansów, sposobem zarządzania pieniędzmi, indywidualnymi potrzebami dotyczącymi preferencji sposobów płatności czy cennika usług. Rodzaj konta oraz produkty mu towarzyszące, powinny być skomponowane w elastycznym i kompletnym programie organizacji finansów.


Najważniejsze kryteria doboru:

  • koszty prowadzenia rachunku osobistego
Ważne jest by korzystanie z konta osobistego, nie generowało dodatkowych opłat. Z tego powodu warto szukać propozycji darmowego rachunku osobistego. Jest to powszechnie dostępny produkt, oferowany przez wiele banków działających w Polsce. Należy zwrócić uwagę na wysokość opłat za przelewy, używanie karty płatniczej, pakiety powiadomień.

  • dodatkowe usługi
Minęły czasy, gdy optymalnym rozwiązaniem dla posiadaczy kont bankowych był pakiet standard – podstawowa organizacja środków, przelewy, płatności kartą. Banki z roku na rok poszerzają ofertę dotyczącą rachunków. Nic dziwnego, rynek przesycony jest setkami propozycji, konkurowanie o klienta przybrało formę wyścigu bez reguł. Wybierając spośród dostępnych ofert należy sprawdzić, czy rachunek wyposażony jest w opcjonalne pakiety ubezpieczeń, opiekę doradcy bankowego, możliwość wyboru spersonalizowanej karty płatniczej itp.

  • programy polecające, rabaty, zniżki
Coraz więcej banków decyduje się na włączenie klientów do oficjalnego programu promowania swoich usług. Jest to oczywiście opcja generująca wymierne korzyści dla właścicieli rachunku. Z reguły nie są to spore kwoty, jednak nie da się przejść obojętnie wobec takiej propozycji. Szukając idealnego rachunku osobistego, warto również sprawdzić, czy konto oferuje możliwość tańszych zakupów w sklepach partnerów. Często są to również rabaty na bilety do kina, przeloty samolotem, posiłki w restauracjach. To dobra opcja by przy codziennym korzystaniu z usług banku, zaoszczędzić niewielkie kwoty.

  • oszczędzanie na co dzień
Codzienne bezrefleksyjne korzystanie z rachunku osobistego może być o wiele efektywniejsze, gdy bank stanie na straży naszych oszczędności. Spora liczba instytucji zdecydowała się na uruchomienie programu oszczędzania przy zakupach. Drobne kwoty od transakcji bezgotówkowych, umieszczane są na dodatkowym koncie oszczędnościowym. Pozwala to na stałe odkładanie pieniędzy podczas rutynowych czynności. To dobra metoda kontroli nad własnymi finansami.

  • bezpośredni dostęp do bankowości
Kolejki przed okienkiem bankowym, ręczne wypisywanie przelewów, kontrola finansów tylko w godzinach pracy banków – na stałe odchodzą w zapomnienie. Użytkownik konta może w bezpośredni sposób zarządzać usługami, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca na świecie. Aby to było możliwe, warto przed założeniem rachunku, sprawdzić jakość i opinie na temat bankowości internetowej oraz mobilnej wybranej instytucji.

  • nowoczesne udogodnienia
Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, funkcjonalność rachunków osobistych poszerza się o nowe, zaskakujące opcje. Niektóre, jeszcze kilka lat temu niemożliwe do zrealizowania, obecnie stają się standardem. Korzystanie z postępów technologii to kolejny atut banków. Dobrze jest wybrać rachunek w instytucji, która nie pozostaje w tyle. Warto wspomnieć, chociażby o płatnościach za pomocą telefonu, głosowym sterowaniem bankowością (biometria głosowa), wysyłaniu pieniędzy na adres e-mail lub za pomocą konta w serwisach społecznościowych. Brzmi niewiarygodnie? – sprawdź oferty rachunków osobistych w naszym rankingu.

Wróć do spisu treści