Pożyczki i kredyty na samochód - novimo.pl

Pożyczki i kredyty przez internet
Przejdź do treści
Pożyczki na samochód
POŻYCZKI
NA ZAKUP AUTA

POŻYCZKI I KREDYTY NA ZAKUP AUTA
LUB POD ZASTAW SAMOCHODU
POŻYCZKODAWCA
POŻYCZANA
KWOTA
CZAS NA
SPŁATĘ
WYSOKOŚĆ
RATY
OPINIE
WNIOSEK
moto pożyczka
MOTO POŻYCZKA
50 000 PLN
60 MIESIĘCY
1896 PLN
Moto pożyczka opinie
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
Mogo pożyczka
MOGO
45 000 PLN
45 MIESIĘCY
1766 PLN
Mogo opinie
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲
AutoKapital
AUTOKAPITAL
100 000 PLN
48 MIESIĘCY
4511 PLN
Auto Kapital opinie
ZŁÓŻ WNIOSEK⇲

Kredyt pod zastaw samochodu – dlaczego warto?
Zobowiązanie pod zastaw pojazdu to często spotykana forma kredytu czy pożyczki. Polega na zawarciu z instytucją finansową umowy, która reguluje warunki zastawu oraz potwierdza, że w razie problemów ze spłatą zadłużenia, bank może stać się właścicielem auta. Zwykle polega to na cesji polisy lub ustanowieniu wierzyciela współwłaścicielem auta. Oferty są skonstruowane w specjalny sposób, uwzględniając specyfikę celu, na który wydane zostaną pieniądze. Wystarczy zgłosić się do firmy pożyczkowej lub banku, wybrać ofertę i wypełnić formularz. Propozycje kredytów pod zastaw auta, dostępne są również online. Taka forma zobowiązania będzie
idealna dla osób, które są pewne, że spłata nie będzie problemem, klientów, którzy potrzebują pożyczki, ale nie mają możliwości przedstawienia trzymiesięcznego dochodu lub umowy o pracę. Należy pamiętać, że kredyt pod zastaw samochodu, nie musi być przeznaczony na kupno pojazdu, chyba że oferta wyraźnie to sugeruje. Można skorzystać z tego rodzaju propozycji, aby sfinansować dowolny cel – remont, wakacje czy zakup urządzeń. Kwota, którą można uzyskać, z autem jako zabezpieczeniem pożyczki, oscyluje zwykle w granicach 60 – 80% wartości pojazdu. Aby uzyskać najlepszą ofertę, warto skorzystać z porównywarek i rankingów.


Plusy i minusy zobowiązań pod zastaw pojazdu.
Dobrą stroną kredytów z zabezpieczeniem w formie samochodu są z pewnością atrakcyjne warunki ofert. Zwykle, można uzyskać spore kwoty pożyczek, nawet bez przedstawiania dochodów. Wiele propozycji posiada preferencyjne warunki a skorzystanie z usługi bankowej czy pozabankowej i pozytywna finalizacja, mogą otworzyć drogę do innych usług lub indywidualnie dopasowanych produktów. Formalności są niewielkie i zwykle przebiegają dość szybko. Niestety tego typu propozycje mają również złe strony. Minusem jest z pewnością przekazanie częściowych praw do auta. W przypadku braku spłaty, firma pożyczkowa lub bank, może odebrać dłużnikowi samochód. Klient musi również dokonać formalności związanych z wpisaniem pożyczkodawcy do dowodu rejestracyjnego.

Pożyczki i kredyty na zakup auta – czym są i jak znaleźć najlepsze oferty?
Kredyty motoryzacyjne to specyficzny rodzaj zobowiązań celowych. Jak sama nazwa wskazuje, pieniądze z takiego kredytu można przeznaczyć jedynie na zakup pojazdu. Nie musi być nim koniecznie samochód. Wiele instytucji finansowych posiada w swoich programach pożyczkowych propozycje kredytów motoryzacyjnych na zakup quadów, motocykli, skuterów, maszyn budowlanych, łodzi motorowych czy przyczep kempingowych. Wszystkie oparte są na podobnych schematach. Trzeba przyznać, że to domena banków, instytucje pożyczkowe pozabankowe zwykle oferują pożyczki na zakup pojazdu, które pokrywają się z rodzajem ofert – pod zastaw samochodu. Zobowiązania, dzięki którym można zdobyć wymarzony pojazd, dzielą się ze względu na sposób regulowania należności:

kredyt standardowy – równe, comiesięczna raty, przez cały okres trwania umowy,
jednoratalny – wymagający wpłaty własnej tuż po podpisaniu umowy, oraz dopłaty do całości kwoty z końcem okresu, na jaki została zawarta umowa,
z ratą balonową – zobowiązanie rozłożone na niskie raty, z końcową wyższą ratą dopełniającą.

Wybór odpowiedniej oferty z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Analizując poszczególne propozycje, należy wziąć pod uwagę koszt kredytów, z uwzględnieniem opłat dodatkowych np. za ubezpieczenia. Ważne jest również podjęcie decyzji co do tego, czy raty powinny być stałe, czy malejące, gdzie dokonać transakcji – w banku, a może w autoryzowanym salonie samochodowym oraz gdzie szukać wiarygodnych opinii na temat poszczególnych kredytów.


Wady i zalety kredytów na zakup samochodu.
Dla osób decydujących się na kredytowane kupno auta, z pewnością najważniejsze jest to, że warunki kredytu samochodowego są atrakcyjniejsze w porównaniu do zobowiązań gotówkowych, ze względu na niższe koszty. Czas na spłatę zadłużenia może wynosić nawet 10 lat, co pozwoli rozłożyć zobowiązanie na niskie i łatwe do spłaty raty. Walorem z pewnością jest to, że pożyczkodawca ma spore spektrum możliwości, jeśli chodzi o spłatę – ze względu na dostępność wielu sposobów regulowania należności. To ważne, ze względu na indywidualne możliwości każdego klienta. To, o czym warto też wspomnieć – banki finansują również zakup używanych pojazdów, co z pewnością nie jest bez znaczenia dla przeciętnego pożyczkobiorcy.

Wróć do spisu treści